Üniversitemiz Hafsa Sultan Hastanesi Ek Poliklinik ve Öğretim Üyesi Odaları ile Derslik Binası Temel Atma Töreni gerçekleştirildi

Üniversitemiz Hafsa Sultan Hastanesi Ek Poliklinik ve Öğretim Üyesi Odaları ile Derslik Binası Temel Atma Töreni, 16 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirildi.
Temel atma törenine Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç, Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Özcan Kaplan, Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Bilal Gümüş, Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya, Prof. Dr. Birol Kovcancılar, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, dekanlar, müdürler, daire amirleri, öğretim elemanları ve davetliler katıldı. 
Rektörümüz Prof. Dr. Kemal Çelebi, hem üniversite için hem de Manisa için önemli bir yatırımı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Türkiye'de son 15 yılda sağlık alanında muazzam işlerin yapıldığını belirten Çelebi, insanlara sağlık konusunda hizmet etmenin önemli olduğunu kaydetti. Manisa Şehir Hastanesi ve Merkezefendi Devlet Hastanesinde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Çelebi, "Biz de sağlık alanındaki yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Sağlık dendiğinde işin merkezinde üniversite var. Bu doktorları üniversite yetiştiriyor. Tıp alanındaki araştırmalar üniversitede yapılıyor. Bundan dolayı bizim üniversiteleri, üniversite hastanelerini ikinci plana atma gibi bir durumumuz olmamalı" dedi.
Mazeret üretmeden bu milletin hizmetkârı olarak çalışmaları gerektiğini vurgulayan Prof. Çelebi, "Devletimiz her şeye yetişmeye çalışıyor. Evet, sıkıntılar var, sorunlar var. Biz bunlara takılmadan canla, başla, aşkla, şevkle milletimize en iyi hizmeti sunmalıyız. Bundan dolayı bir mazeretimiz yok. Göreve geldiğimizden beri kardiyoloji binası, radyasyon onkolojisi, dâhiliye yoğun bakım, çocuk bakım, yeni doğan yoğun bakım, çocuk acil servisleri ve iyot odalarını hizmete aldık. Acil servisin kapasitesini artırdık. Tüp bebek merkezini yeniledik. Hastane alt yapısı iyileştirildi" dedi.
Yakında onkoloji merkezinin temelini de atacaklarını belirten Çelebi, onkoloji merkezini hayırsever Manisalı İşadamı Dündar Çiloğlu'nun katkısıyla yapacaklarını söyleyen Prof. Çelebi, temeli atılan ek hizmet binasının 5 bloktan oluştuğunu, 250'şer kişilik 3 amfi, 100'er kişilik 4 derslik, 3 laboratuvar, 400 metrekarelik kafe, kuaför, gazete ve dergi satış büfesi, 178 hasta muayene odası, 83 öğretim üyesi odası bulunacağını ifade etti. İnşaatın 4 bin 263 metrekarelik alana oturtulduğunu ve toplam kapalı alanın 17 bin 181 metrekare olacağını belirten Prof. Çelebi, ek hizmet binalarının 540 günde tamamlanarak 2018 yılında hizmete açılmasının planlandığını ve ek hizmet binalarının hizmete girmesiyle birlikte MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesinin mevcut yatak kapasitesinin 300 artarak, 900 kapasiteye ulaşacağını söyledi.
Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Rektörümüz Çelebi'ye Manisa'ya böyle bir yatırım kazandırdıkları için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, temel atma töreninin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, "Bir yandan devlet, bir yandan hayırseverleri, bir yandan da Organize Sanayinin zenginlerini devreye sokalım. Onlar güzel şeyler yapıyorlar ama madem veren el alan elden üstündür, onlar daha da güzel şeyler yapsınlar. Atatürk "Beni Türk hekimlerine emanet edin." diyor Türk hekimleri çoğalın, kaliteli olun ve dünyaya örnek olun" dedi.
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise temel atma törenlerinin bir inancın, bir kararlılığın, bir amaç birlikteliğinin bir kez daha vurgulanma vesilesi olduğuna değinerek, "Bunun yolu da bilgiyi, bilgi kabiliyetimizi yükseltmek ve sahaya yansıtmaktır.  Bunun yolu da eğitim ve üniversiteden geçiyor. Bu vasfıyla biz Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile gurur duyuyoruz. MCBÜ Hafsa Sultan Hastanemize sonuna kadar güveniyoruz. Kutlu bir yürüyüşteyiz. Bu yürüyüşte adımlar atılıyor. Bu yürüyüşte taş taş üstüne konuluyor. Bu temel atma töreniyle Manisa kazanacak, Manisalı kazanacak, tüm Türkiye kazanacak, farkında olsak da olmasak da katkılarımız mesafesinde biz kazanacağız" diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri temel atma butonuna basarak binanın temelini attı.
 
link 
 
GENEL TANITIM YÖNETİM AKADEMİK ÖĞRENCİ ARAŞTIRMA KAMPÜSTE YAŞAM BİLİŞİM SERVİSLERİ
Adımız Celal Bayar Rektör Fakülteler UBS Bilimsel Araştırma Projeleri Sosyal Tesisler İnternet
Tarihçe Rektör Yardımcıları Yüksekokullar Öğrenci İşleri Kütüphane Spor Tesisleri E-Posta
Neden Manisa CBÜ Senato Meslek Yüksekokulları Akademik Takvim Araştırma Merkezleri Kampüste Ulaşım UBS
Vizyon ve Misyon Yönetim Kurulu Enstitüler Mezun Bilgi Sistemi Laboratuarlar Yemek Listeleri EBYS
Kısaca MCBÜ Rektör Danışmanları Merkezler Uluslararası İlişkiler
Koordinatörlüğü
(Erasmus+ & Mevlana & Farabi)
Etik Kurullar Öğrenci Kulüpleri MEBİS
Sayılarla MCBÜ ÜAK Temsilcisi Rektörlüğe Bağlı Bölümler Ö.Y.P. Koordinasyon Birimi Yurtlar İhale İlanları
Fotoğraflarla MCBÜ Genel Sekreterlik UBS CBÜ Teknokent Akıllı Kart Rehber
İdari Birimler Eğitim Kataloğu Öğrenci Webmail Askıya Çıkardık Canlı Yayın  
MCBÜ Tanıtım Kılavuzu Organizasyon Şeması     Kalite Komisyonu  
MCBÜ Logo ve Görsel Materyalleri          
  Santral: (236) 201 10 00 Faks: (236) 237 24 42
•Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsü 45140 - Yunusemre - MANİSA•
© Copyright · MCBÜ Bilgi İşlem Daire Bşk. ·