"Manisa Teknokent" faaliyete geçiyor ve Manisa Kobi'lerin Ar-Ge üssü oluyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi "Manisa Teknokent" Ocak ayında faaliyete geçiyor.
Temel sloganını "Üründe ve Üretimde Dijitalleşme" olarak belirleyen Manisa Teknokent, ar-ge, inovasyon, akıllı üretim ve kümelenme konusunda firmaların hizmetinde olacak. 
Manisa Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aktaş "Manisa Teknokent'in Ocak 2017'de faaliyete geçmesiyle bölgemiz ve ülkemiz açısından önemli bir kurumun devreye gireceğini belirtti.  KOBİ'lerin ar-ge, inovasyon, akıllı üretim konusunda önemli bir açığının olduğunu belirten Aktaş, bilgi temelli dijital-akıllı üretimi esas alan "Endüstri 4.0" olarak ifade edilen 4. Sanayi devriminin yaşandığını, Manisa Teknokent olarak bu açığın kapatılmasında bölgesel düzeyde önemli katkılarının olacağını ifade etti. 
Özellikle, Küçük ve Orta Ölçekli Firmaların (KOBİ), ar-ge potansiyellerinin desteklenmesi hem ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak hem de diğer büyük firmaların ar-ge potansiyelleri dolaylı olarak desteklenmiş olacaktır. 
Teknokent olarak, bu konuda büyük bir özveri ile çalıştıklarını ve KOBİ'leri önemli avantajlarla birlikte çalışmaya beklediklerini ifade etti. Öğretim üyeleri, öğrenciler ve KOBİ'lerin bir arada çalışmasını sağlayacak bir ara yüz niteliği taşıyacak olan Manisa Teknokent, bu konuda kiralama ve diğer avantajlarıyla firmalara önemli hizmetler sunacak. 5.500 m2 ofis alanı ile toplam beş bloktan oluşan Manisa Teknopark, ar-ge firmalarına ilk defa "proje yazımı desteği" verecek. 
Teknoparkların gelecekteki bilgi ekosistemlerinin ana çekirdeğini oluşturacak olması nedeniyle, Manisa'nın, Türkiye'nin önemli sanayi bölgesinde olması, lokasyon avantajı Manisa Teknokent'i avantajlı kılmaktadır. Diğer teknoparklara göre kira avantajı ve "proje yazım desteği" Manisa Teknokent'i öne çıkaran temel avantajlardır. Özellikle Teknoloji Transfer Ofisinin (TTO) de hemen kurulmuş olması, marka-patent ve bunların ticarileştirilmesi konusunda KOBİ'lere önemli hizmetleri olacaktır. Firmalara uygulama ve üretim alanları tahsisi, kümelenme ve mükemmeliyet merkezleri aracılığıyla farklı kurumları bir araya getirerek sinerji ve işbirliği fırsatları oluşturacaklarını ifade etti. Teknokentlerin Gelir/Kurumlar Vergisi ve KDV vergisi konusunda da önemli avantajların olduğunu ve Manisa Teknokent olarak ar-ge potansiyeli olan KOBİ'lerin bu avantajlardan yararlanmasına katkı sağlayacakların ifade etti.
 
GENEL TANITIM YÖNETİM AKADEMİK ÖĞRENCİ ARAŞTIRMA KAMPÜSTE YAŞAM BİLİŞİM SERVİSLERİ
Adımız Celal Bayar Rektör Fakülteler UBS Bilimsel Araştırma Projeleri Sosyal Tesisler İnternet
Tarihçe Rektör Yardımcıları Yüksekokullar Öğrenci İşleri Kütüphane Spor Tesisleri E-Posta
Neden Manisa CBÜ Senato Meslek Yüksekokulları Akademik Takvim Araştırma Merkezleri Kampüste Ulaşım UBS
Vizyon ve Misyon Yönetim Kurulu Enstitüler Mezun Bilgi Sistemi Laboratuarlar Yemek Listeleri EBYS
Kısaca MCBÜ Rektör Danışmanları Merkezler Uluslararası İlişkiler
Koordinatörlüğü
(Erasmus+ & Mevlana & Farabi)
Etik Kurullar Öğrenci Kulüpleri MEBİS
Sayılarla MCBÜ ÜAK Temsilcisi Rektörlüğe Bağlı Bölümler Ö.Y.P. Koordinasyon Birimi Yurtlar İhale İlanları
Fotoğraflarla MCBÜ Genel Sekreterlik UBS CBÜ Teknokent Akıllı Kart Rehber
İdari Birimler Eğitim Kataloğu Öğrenci Webmail Askıya Çıkardık Canlı Yayın  
MCBÜ Tanıtım Kılavuzu Organizasyon Şeması     Kalite Komisyonu  
MCBÜ Logo ve Görsel Materyalleri          
  Santral: (236) 201 10 00 Faks: (236) 237 24 42
•Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsü 45140 - Yunusemre - MANİSA•
© Copyright · MCBÜ Bilgi İşlem Daire Bşk. ·